Türkiye Brahma Kulübü değerli üyeleri ve takipçileri

HABERLER

Türkiye Brahma Kulübü değerli üyeleri ve takipçileri

07.03.2018 tarihinde kurulan kulübümüz bir çok gönüllünün desteği ve katkısıyla kısa sürede çok önemli faaliyetler gerçekleştirdi.

Kısa bilgiler ve değerlendirmeler ile güncel durumu sizler ile paylaşmak istiyoruz.

*Dumbanoğlu Çiftliğinde harika bir buluşma ve toplantı ile 16 kişilik yönetim kadromuzu kurduğumuzda henüz 40 kişilik bir dernektik.

*Hem üye sayısının artması hem de bazı teknik aksaklıkları çözebilmek adına yönetim kadrosu olarak her fırsatta kararlar aldık ve aldığımız kararlar çoğunluğun fikri esasına göre düzenlendi.

*İlk iş daha milli ve yerli olmasını istediğimiz için logomuzda bazı düzenlemeler yaptık ve brahma club turkey olarak bilinen sosyal imajımızı türkiye brahma kulübü olarak tertipledik ve logomuzu o çizgilere göre tasarlattık.

*Web sayfamızı daha aktif ve kurumsal kullanabilmek adına işin ehli bir üyemize görevlendirme yaparak daha ulaşılabilir ve bilgilendirici olmaya gayret ettik.

*Yönetim kadromuz içerisinde bazı alt komisyonlar kurarak görev paylaşımları yaparak iş gücümüzü ve takım çalışma sorumluluklarını belirledik.

*Sosyal medya ağını doğru ve etkili kullanmak için tüm sosyal medya araçlarına hakim olan yöneticilerimizi görevlendirdik.

*Aktif tanıtım faaliyetlerinde kullanılmak üzere afiş, mini stand, ayaklı tanıtım brandaları, el broşörleri, balonlar, bayraklar ve büyük bir stand yaptırarak demirbaş metaryellerimizi hazırladık.

*Bazı çalışmalarımıza destek olması için tüm üyelerimizden aktif görev almak isteyenleri çalıştaylarımıza dahil ettik ve çok sesli bir dernek olarak arzu eden herkesten faydalanmaya çalıştık.

*Ekim ayında Manisa (Anemon Otel)’de 100 kişilik bir katılımla ilk brahma eğitim seminerimizi gerçekleştirdik.

*Antalya, İstanbul, Ankara’da üye kümeslerine ziyaretler ve gösteri öncesi hazırlıklar için destekler sağladık.

*Eylül ayında TSHF yönetimine üyelik başvurusunda bulunduk.

*Ağustos ayında yumurta müzesinde kulüp tanımını yaptırmak üzere sponsorluk desteği sağladık.

*İkinci ve Üçüncü Ulusal Kümes Hayvanları Gösterilerinde sponsorluk desteği sağlayarak kulüp tanıtım faaliyetleri için stand kurduk.(İzmir/Antalya)

*İzmir Gösterisi’nde genç nesillere örnek olmak ve brahma ırkını tanıtmak için hediye civcivler dağıttık.

*Bayanlar ve çocukların süs tavuğu yetiştiriciliğinde sayılarının artması için kulüp faaliyetlerinde onlara öncelik ve kolaylık sağladık

*Türkiye Brahma Kulübü şeffaf ve güvenilir yapısını korumak için tüm gelir ve giderleri kontrol etmek için banka hesabı açıldı ve tüm alımlar faturalı olarak gerçekleştirildi.

*Kulüp kasası ve finans konularını işin ehli uzman yönetici arkadaşlara teslim ettik ve tüm olası ödenekleri çoğunluğun ortak kararı sonrası aldık.

*Veteriner hekim Nail Tunç hocamız aracılığı ile üyelerimize yetiştiricilik ve hayvan sağlığı konularında eğitim verdik.

*Üyelerimizin farkını ve sahiplenme duygusunu arttırmak için özel kulüp rozeti yaptırdık.

*Manisa eğitim semineri sırasında katılımcılara çekiliş usulü ile ücretsiz hediyeler dağıttık.

*Bereket Tv ve Köy Tv kanallarında kulüp tanıtım faaliyetlerinde bulunduk.

*İkinci ve üçüncü Ulusal Kümes Hayvanları Gösterilerinde en özel 3 brahma yetiştiricisine özel sponsor ödülü (kupa,madalya,kokart) yaptırdık ve takdim ettik.

*İstanbul Derneğinin ‘’brahma eğitim seminerine’’ yönetim olarak kendi imkanlarımızla katıldık.

*Ankara Petzoo Fuarına katılarak kulüp tanıtım ve yeni üye kayıt faaliyetleri gerçekleştirdik.

*Kulüp tanıtım faaliyetlerini avrupaya giden idareciler aracılığı ile kulüp logo baskılı hediye tişörtler yolladık.

*Üye sayımızı kısa sürede 200 kişilik bir büyük aileye gelmesi için çalışmalar yaptık.

*Yönetim kadrosu olarak TSHF üyeliği ve kendi üyelerimize TSHF üzerinden EE bileziği almak için çalışmalar yaptık.

*Genel sekreterimiz ve ilk türk hakemimiz Erkan Erdem beyin sistemsel mağduriyetinin kaldırılması için çok yönlü çalışmalar yaptık ve başardık.

*Başvuru bitiş süresine 4 gün gibi kısa bir süre kaldığı dönemde TSHF üyeliğimizi yaptık ve sadece 4 günlük bir çalışma ile 7225 adet bilezik siparişi aldık.

*Ankara Gösterisinde hedef ‘’1000 Brahma’’ diyerek tüm üyelerimizin desteği ve katılımı ile iddialı bir hazırlık ve çalışma başlattık.

*Son olarak Türkiye Brahma Kulübü Gösterisi için takvim, yer ve etüt çalışmalarına başladık.

Kulübümüze, camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun.

Daha verimli, daha organize ve daha geçerli çalışmalar ile ülkemizde brahma ırkı tavukları sevdirmek tanıtmak faaliyetleri yapmak istiyoruz.
Diğer mühim bir amacımız da türk brahma yetiştiricilerinin Avrupa seviyesinde gösterilerine katılma ve mümkünse başarıyla dönmesi için tüm çalışmaları yürütmek onları bu amaca motive edebilmektir.

Teşekkürler
Saygılar

Türkiye Brahma Kulübü Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir