Güzel yürekli adam

Genel

Kocaman bir vefa küçük adama

2 yıl kadar önce facebook ta, kanatlı hobiciliği ve tavuklarla ilgili bir hesap açtım. Amacım zaten var olan bu hobiyi farklı bir yere evirebilmek, bu camiadaki dostlara kendi penceremden bu işin nasıl gözüktüğünü anlatabilmekti. Belki her gün bu sayfa için saatlerce zaman ayırdım. Paylaşımlar yaptım. Bıkmadan usanmadan sorular yanıtladım ki hala da devam etmekteyim. Bu gün farkediyorum ki sadece 2 sene gibi kısa bir sürede ( ki başlarda buna ben bile inanmıyordum) çok şeyler değişti. Türkiye’nin dört bir yanından bir sürü dostum oldu.

Omzunda , kafasında tavuklarla dolaşan ve onlara sarılan onları öpen bu garip adamı artık insanlar garipsemiyorlar:) onun merhamet ve sevgi penceresinden bakmaktan , ve gördükleri manzarayı beğenmekten, bu pencereden aşağıya atlamaktan çekinmiyorlar.

Evet sadece Tavuk……! Değil!

40 ına merdiven dayamış bu adamın geçtiğimiz günlerde kaybettiği Horozu için duyduğu üzüntüyü ve onun için yaptığı ufak töreni anlattığı paylaşımları, bu gün bir dergiye bir vefa borcu örneği olarak konu olup , takdir görebiliyor.

Her hayvanım öldüğünde duyduğum hüznü ve üzüntüyü bazen döktüğüm gözyaşlarını gören annem ( ki aslında bu sevginin ve merhametin mimarları babamla kendisidir ) bugün dahi bana hep ;” oğlum çok üzülüyorsun bakma bunlara bu kadar kendini harap edeceksen” der.

ONLARI YAŞARKEN SEVEMEYECEKSEM , VE ÖLDÜKLERİNDE DE ARKALARINDAN ÜZÜLEMEYECEK, YAS TUTAMAYACAKSAM ; VARLIĞIMIN YA DA VARLIKLARININ NE ANLAMI OLURDU???

İnanıyorum ki hayatıma giren ve beni mutlu eden herşeyle bir gün mutlaka beraber olacağız…

Dr mahmut aldırmaza sevgilerle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir