Doğayı korumak

KÖŞE YAZILARI

Yaşamın içinden

Bizde birşey var:) Bu küçücük çocukken burnumuzdan çıkan sümüğü sıranın altına yapıştırmakla başlıyor , tozları paspasın altına süpürmekle devam ediyor?? nerden biliyorsun diye sormayın ben de yapardım, hatta itiraf edeyim hala bazen yaparım böyle şeyler?

Ama; yürüyüş yaparken elimde tuttuğum plastik şişeyi bir ağaç kovuğuna sokuşturduğumda onu yok etmiş olmadığımı bilirim, ve bilmezlikten de gelmem!

Bakın bu tez konusu; bu adam bu şişeyi yere ya da 100 metre ilerdeki çöp kutusuna atmamış, özenle o kovuğa sıkıştırmış! İşte bunlar hep genetik! Artık dna mıza işlemiş ama ben yine de hatırlatayım;

BİR PLASTİK ŞİŞENİN ÖMRÜ 450 YILDIR! Belki 15 nesil sonraki torunlarımız dahi öldüklerinde o şişe hala yaşıyor olacak, ve muhtemelen biz böyle davrandığımız için onlar da aynı olacaklar. Ve kirletmeye devam edecekler .

Belki de 450 yıl sonra hayatı yokedeceğiz ama o şişe yaşamaya devam edecek! Düşünerek yaşayıp düşünerek ölmez isek insan olmamızın ne anlamı var? Bari Sığır gibi yaşasak en azından etrafa zarar vermeyiz….

Dr. Mahmut aldırmaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir